Türkiye Hava Sporları Federasyonun faaliyet programında yer alan Şırnak Valiliği ve Şırnak Belediyesi’nin katkılarıyla, Gençlik Spor İl Müdürlüğü'nün koordinasyonu ve destekleriyle, Türkiye Hava Sporları Federasyonu ile Şırnak Yamaç Paraşütü ve Doğa Sporları Kulübü iş birliğinde Şırnak İlimizde düzenlenen Türkiye Yamaç Paraşütü Hedef Şampiyonası 3. Etap müsabakaları tamamlandı.

       Şırnak Valimiz Sayın Ali Hamza PEHLİVAN; Belediye Başkanı Mehmet YARKA, 23. Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral İdris ACARTÜRK, Cumhuriyet Başsavcısı Orhan AL, İl Emniyet Müdürü Mustafa Emre BAŞBUĞ, Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Tekin AKTEMÜR, TSO Başkanı Osman GELİŞ, İl Müdürümüz Beytullah BİRLİK ile birlikte şampiyonada dereceye girenler için düzenlenen ödül törenine katıldı.

       Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan ödül töreninde Türkiye Hava Sporları Federasyonu Başkan Vekili Recep Coşkun günün anlam ve önemine dair açılış konuşması gerçekleştirdi.

       Törende açıklamalarda bulunan Vali Pehlivan;

       “Bu yarışmaya iştirak eden, yarışan bütün sporcu kardeşlerimi canıgönülden tebrik ediyorum. Dereceye girenler de oldu, onları ayrıca tebrik ediyorum. Yurdumuzun farklı il ve ilçelerinden ailelerinizle birlikte geldiğiniz, bizlerle birlikte bu ortamı paylaştığınız için şükranlarımı sunuyorum. Biz de bu etkinliğe ev sahipliği yapmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ev sahipliği yapma konusunda başta Gençlik ve Spor Bakanımız olmak üzere bütün birimleriyle birlikte Bakanlığımız, Valiliğimizin ilgili birimleri, Türkiye Hava Sporları Federasyonumuz, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ve ekipleri, Belediye Başkanlığımız ve ekipleri, etkinliğe katkı sunan sponsorlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah bundan sonra Şırnak ilimizde bu güzel faaliyetler, yatırımlar artmaya devam edecek, buradan bütün Türkiye’ye ve dünyaya güzel mesajlar verilecektir. İyilikleri, birlik beraberliği temsil eden Nuh’un gemisinin karaya oturduğu Şehri Nuh’a da bu yakışır. Hepimiz adeta o geminin yolcularıyız. Sporcularımız bu gemiye dâhil oldular ve buradan birlik, dostluk, kardeşlik mesajı verdiler. Sporun kaynaştırıcı, birleştirici yönünü hepimiz biliyoruz. Dün sporcularımız ve aileleriyle sohbetimizde memnuniyetlerini dile getirdiler. Onların memnuniyeti, Şırnaklı hemşehrilerimizin misafirperverliğinden, buradaki ortamın güzelliğinden bahsediyor oluşu bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Bize düşen bundan sonra da bu ve benzeri faaliyetlere ev sahipliği yapmaktır. Farklı federasyonlarla irtibatımız var. Rafting, tenis, bu ve benzeri spor alanlarında da doğayla iç içe olan sporları da katmak suretiyle inşallah faaliyetlerimiz artarak devam edecek.” diye konuştu.

        Belediye Başkanı Yarka ise şampiyonaya Şırnak olarak ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Şırnak’ın artık hizmet siyasetine dönüş yaptığını, ideolojinin geride kaldığını, Şırnak’ı çok güzel hizmetlerin, etkinliklerin beklediğini söyledi. Bu etkinliğin gerçekleştirilmesinde katkısı olanlara teşekkür etti.

       Yapılan konuşmaların ardından şampiyonada Kadınlar Klasmanı, Kulüpler Klasmanı ve Genel Klasmanlarda dereceye giren sporculara Vali Pehlivan ve İl Protokolü tarafından ödülleri takdim edildi. Vali Pehlivan, Genel Klasmanda dereceye giren sporcular Kerem Dinçer, Serhat Karaduman ve Bekir Atlıhan’a ödüllerini verdi. Tören programı ödül takdimi, Şırnak Valiliği ve Şırnak Belediyesinin yarışmaya katılan bütün sporculara çeşitli ödüller takdim etmesi ve fotoğraf çekimlerinin ardından sona erdi.